top of page

26.07.2022 Şantiye ziyareti.

Yapılan ziyarette aşağıda belirtilen hususlar tespit edilmiştir.

  • Bir gün önce başlayan jet grout uygulamalarının bugün sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

  • Jet grout için getirilen ekipman gün sonunda sahadan çıkarılacak olup, makina yüklenici firma sahibi Nazmi beyin bilgisi dahilinde yol cephelerinde ve arka bina illa aramızda kalan cepheye yapılacak “Berlin Duvarı” için bir süre daha sahada kalacaktır.

  • Saat 10:00’da Karşıyaka Belediyesi’nden gelen kontrol mühendisleri ile birlikte sahada tespit yapılmıştır. Uygulamaların tamamlanmasının ardından sahada yapılacak testlerin sonuçları ile birlikte belediye tarafından bir rapor hazırlanacaktır.


Yüklenici firma ile aşağıdaki hususlar görüşülmüştür.

  • Berlin duvarının makinaların sahayı terketmeden yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.

  • Duvarın perdelerin aplikasyonu yapıldıktan sonra hemen arkasına yapılması ve bodrum perdeleri için kalıp olarak kullanılması planlanmıştır.

  • Öner apartmanının süreci yakından takip edilmekte olup, ciddi bir gecikmeye sebep vermeyecek şekilde devam etmesi durumunda binanın yıkımının beklenecek olup sürecin yan apartman yetkilileri tarafından doğru yönetilememesi durumunda uygulamalar başlatılacaktır.

Yan apartman yüklenici firması ile yapılan görüşmelerde, riski yapı tespit raporunun tamamlandığı ve belediyeye sunulduğu öğrenilmiştir. Belediyedeki süreç bizim tarafımızdan da takip edilecek olup, tebligatların elden yapılması konusunda firma yetkilisine gerekli bilgi verilmiştir. Belediyedeki sürecin hızlı tamamlanması için Nazmi bey belediyedeki bağlantılarını da kullanacaktır.Commentaires


bottom of page