Aurum Villaları

İzmir Güzelbahçe'de yapılması planlanan üç adet müstakil villa.

Kişisel kullanımına özel yapılacak olan üç adet villa, modern çizgilerinin yanısıra kullanım alanına ev sahiplerinin gösterdiği önem deneni ile her alanın değerlendirildiği bir proje.


Çok sade bir geometriye sahip olan binaların en belirleyici özelliği zemin katta bulunan ve üst katlarla galeri boşluğu ile bütünleşen bir yemek odasına sahip olması. Bu yemek odası, yaşam alanları arasında köprü vazifesi görürken bir yandan da galeri boşluğu nedeni ile yüksek camları sayesinde doğal güneş ışığının tüm evi doldurmasına olanak sağlıyor.


Kendine ait bahçesinde özel yapılan peyzajı ile tüm yaşam alanlarında iklim koşullarına uygun olarak dışarıya ve yeşilliğe davet ediyor.


Bodrum kattan ulaşılan bahçe nedeni ile ailenin kendine ait yaşam alanı bir adet misafir odası ile birlikte bodrum katta bulunuyor. Eğimli araziden elde edilen bodrum katın toprak altında kalan bölümleri ise teknik odalar ve ıslak zeminler için kullanılıyor.


Üst kattaki yatak odaları, kendine ait banyosu, geniş alanı ve bahçeye açılan geniş balkonları sayesinde, uzun süre çalışmak, eğlenmek veya misafir ağırlamak için ailenin çocuklarına olanak sağlıyor.


Çatı arasında konumlanan ebeveyn odası ise, banyo, giyinme odası ve teraslarından oluşuyor. Bodrum ve çatı arası ile birlikte dört kat kullanım alanına sahip olması nedeni ile ilerleyen zamanlarda kullanılmak üzere bir adet asansör boşluğu bulunuyor.