Banyo tasarımı.

Mobilyaların zemine temine etmemesi, temizlik kolaylığı açısından talebimiz. Bunun yanı sıra, duşun içindeki dolaba çamaşır makinesi konması nedeni ile dolabın zemine oturması gerekiyor, Bu nedenle dolabın altındaki zemini yükselterek dolabın direk oturacağı bir zemin elde etmeyi planlıyoruz.


Temel olarak iki alternatif üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Evin genel karakterine uygun olan ilk tasarım alternatifi, daha klasik ve kırsal detaylara sahip. Girişte sağda kapının açıldığı tarafta yazın ve denizin esintilerini evin içine taşıyan uçuk turkuaz renkli bir mobilya üzerindeki lavabo ile bizi karşılıyor. Üç çekmecesi ve iki açık rafı ile saklama alanı sunuyor.

Duşun içinde kullanılması planlanan uçuk renkli seramikler ve banyo geneline hakim bir krem tonu ile tamamlanan uçuk turkuaz bir dolap, duşun içinde bulunan ve içinde çamaşır makinesi ve ani şok ısıtıcı bulunan dolap ile tamamlanıyor.


Duş ile tuvalet kısmının bölücüsü olarak yapılan duvarda, şampuan, krem ve benzeri malzemelerin konabileceği gizli bir raf barındırıyor.


Dolaplarda yine evin genelinde hakim olan lake kaplamalı çıtalı detaylar kullanılıyor.


Modern olan diğer tarzda, yalın hatlar ve düz malzemeler kullanıyoruz. Bu sayede ihtiyacımız olan sade ve geniş havayı yaratıyoruz. asimetrik lavabo yerleşimi ile klozetin önünü biraz daha rahatlatırken, tezgahın bir tarafında aksesuarlar ve günlük ihtiyaçların yerleştirilmesi için geniş bir alan yaratmış oluyoruz.

Lavabonun arkasına dikey çerçevesiz bir ayna yerleştiriyoruz ve arkasına günlük ihtiyaçların konabileceği dar bir dolap yerleştiriyoruz. Tavandan yapılacak genel aydınlatmanın yanına bir adet görsel sarkıt ile ayna önündeki aydınlatmayı görsel etkiyle birlikte sağlıyoruz.


Aydınlatma ve aynanın bitişini ise sepetler veya görsel kutular içinde saklama alanı olarak kullanılabilmesi için bir raf ile bitiriyoruz. Rafın arkasında hafifi bir aydinlatma olabilir.

Duş ile lavabo bölümünü ayıran duvara yapılacak küçük işler ve mobilya detaylarına uygun küçük raflar ile dekoratif veya kullanım amaçlı güzel bir köşe oluşturuyoruz.


Dolabın zeminden koparılması temizlik konusunda avantaj sağlarken mobilyadan bağımsız, zemine oturan bir raf ile depolama alanı olarak kullanılabilir.3 yorum

COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye