Derenin yanı başında yaşam.

Villaların bahçe tarafında oluşturulan yarı açık yaşam alanı, derenin genişlediği bölgelerde, suyun hemen yanıbaşında zaman geçirmek üzere düşünüldü.

İki komşu villanın sınırında oluşturulan bir bölücü duvar ve içinde barbekünün birbirinden ayırdığı yarı açık yaşam alanları, cam kapama ve evde kullanılan ısıtma sistemine bağlı yerden ısıtma sistemi ile soğuk havalarda bile kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Kış aylarında ara ara kendini gösteren güneş ışınlarının tadını çıkarırken, yaz aylarında güneşin ve sıcağın etkisinden uzak, nefis dere manzarası ve peyzajın tadını çıkarmanız olanak sağlıyor.

Oturma odasınından direk olarak ulaşılan yarı açık yaşam alanı, mutfak ile yakınlığı sayesinde günün çoğunun geçirebileceği bir aile odası olarak kullanılabilir. Gün içinde evin içine kapanmak zorunda kalmadan çocukların oynadığı, bu alan, yaz akşamlarında harika bir manzara ve sakin bir su sesi eşliğinde ailecek zaman geçirilebilen bir alan olarak hayatın büyük kısmını içinde barındıracaktır.


Müstakil bahçeli olarak tasarlanan evlerde, komşuluk ilişkilerinin istenen düzeyde sağlanması bizce önemlİ. Bu nedenle birkaç adım mesafede yaşadığımız komşularımızla bir kahve içebilmek, akşam sohbet edebilmek için derenin etrafı geniş olanaklar sağlıyor.


Sitenin girişleri müstakil ve evleri birbirinden ayıran yeşil duvarlar, dere tarafından kişileri birbirinden tamamen ayırmayan, birliği ve komşuluğu bölmeyen peyzaj öğelerine bırakıyor. Derenin daraldığı noktalarda bulunan köprüler ise karşı kıyıları birbirine bağlıyor.


COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye