Plan tasarımı.

Binanın yapısı ve tesisat şaftının yeri nedeni ile ne yazık ki çok farklı tasarımlara izin vermiyor.Cephede sitenin genel kararı üzerine beyaz panjur ve doğrama kullanılması gerekiyor. Küçük kanatları çift açılım kullanırken ön cephedeki doğramayı üç kanat sürme yaparak, tam açılım sırasında daha fazla açık alan elde etmeyi planlıyoruz.


Yatak odasının önündeki küçük balkon parçası boyutları nedeni ile herhangi bir fonksiyon yerleştirilebilecek kadar büyük değil. O nedenle hem yatak odasının direk cepheye açılması hem de balkondan denize bakarken güzel bir yeşil detay oluşturmak adına küçük bir kat bahçesi yapmayı planlıyoruz. Çeşmenin hava şartlarına dayanıklı olarak seçilecek cüce bir meyve ağacı türü dikmeyi planlıyoruz.Bu yeşil detay, tüm binanın cephesinde bir özellik olarak göze çarpacaktır.


İç yerleşim, aynı binada Gülümser hanımlara daha önce yapıldığı gibi olacağı için pek çok detay çözülmüş oluyor. Bazı farklılıklar üzerinde çalışmalar yapıldı. Kesin ölçülerin alınabilmesi için yıkım işlerinin organize edilmesi gerekiyor. Beklenen tekliflerin tamamlanmasının ardından hafta içinde çalışmaların başlatılması planlanıyor.


İç yerleşimlere ait perspektifler aşağıdadır.COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye