Salon değil, yaşam alanı.

6,00/11,00 metre boyutlarında 3,00m yüksekliğinde tek bir yaşam alanı. Tüm günün yaşanabildiği, her an birlikte olunabilen, tüm kat yüksekliğinde geniş camları ile ferah bir hacim.


Çelik kapı açıldığında evin modern ve geniş havasını yaratan bir antre sizi karşılıyor. Ancak asıl ferahlık eve girdiğinizde hemen soldaki açıklıktan geçince sizi karşılıyor. Evin düzgün geometrik formu sayesinde hiçbir taşıyıcı veya bölücü ile rahatsız edilmeyen tam bir yaşam alanı.


Mutfak alanı ile başlıyoruz. Mutfak bankosunu ve depolama alanlarını antreden ayıran bir duvar parçası sayesinde mutfağın çalışma alanı biraz gizli. Ama yaşama alanına doğru mutfağı ayıran, mutfakta çalışırken eşinize veya arkadaşınıza bir kahve ikram edebileceğiniz, ada mutfak hemen ortada. Modern çizgilerin ve yaşam tarzının genişliğini açıklığını ve ferahlığını ortaya koyuyor.


Ada mutfağın hemen arkasında 10 kişilik bir masa sizi bekliyor. Günlük hayatın içinde tüm masa başı aktivitelerini yapabileceğiniz, özel akşamlarda misafirleriniz ile keyifli vakit geçirebileceğiniz, kalabalık aile yemekleri organize edebileceğiniz kocaman bir masa.


Yemek alanının arka duvarı geniş bir cam. Bu cam ile güzel havalarda dışarıda yemek keyfi yaşayabilirsiniz. Yemek terasına çıkış için büyük kapılar, açıldığında çıkılmasa bile dış mekanı içeriye taşıyacak şekilde tasarlandı. Yemek terasının bir köşesinde hazır bekleyen barbekü ile mangal keyfi her an yanı başınızda.


Ve işte masanın ardından gelen geniş, açık bir oturma alanı. İki duvarı komple cam olan bu alan, yaşamanın üst katta olması nedeni ile yüksek kottan tüm manzaraya hakim olurken, sitedeki yürüyüş alanının üstünde, meraklı gözlerden uzakta duruyor.


Televizyon ve şöminenin bir arada konumlandırıldığı yaşam duvarı sakin akşamlarda şömine karşısında müzik eşliğinde içilen bir kaç kadeh şarap veya heyecanlı bir film, spor karşılaşmalarının ortak noktası. Hemen yanındaki duvar boyu cam doğrama ise, manzaranın her an gözünüzün ucunda olmasını sağlıyor.

Hayaller ve fikirler yavaş yavaş tasarımlara ve projelere dönüşüyor. Her adımda biraz daha gerçeğe yaklaşıyor, her adımda heyecan biraz daha artıyor.