Sokakta yaşam için mobilyalar.

Sokakta yaşamak Larissa Göl Evleri’nin temel konsepti. Çoğumuzun alıştığı akşam TV karşısında geçen atıl zamanın dışarıda, komşuların ve sosyal hayatın içinde geçmesi hedef.


Bir merhaba, belki biraz sohbet ya da kısa bir gülümseme, radyasyon dalgalarının karşısında geçecek bir akşamın yerine geçtiğinde hayata neler katar.


İşte bu fikirler çıkılan yolda şimdiye kadar havada uçan fikirlerin bir araya gelme ve görsel olarak canlanma vakti geldi.

Sokakta görmeye alışık olduğunuz bankları bir kenara bıraktığımızda, tasarımı hayatın içine karıştırdığımızda gündelik hayattan biraz da olsa uzaklaşma şansımız oluyor.


Örneğin yukarıdaki fotoğraflarda gördüğümüz bir bank, binlerce metreküp beton dökülen bir inşaatta sadece basit bir çelik kalıp üretimi ile hazırlanabilir, ve çok sayıda dökülerek gölün kenarında birkaç tasarım damlası olarak yerini alabilir.

İşin içine biraz da mizah katılabilir. Yukarıdaki resme baktığınızda yüzünüzde oluşan gülümseme veya gözünüzde canlanan benzer bir an neden günlük yaşamın dışında kalsın ki. Bırakın banklardan birine oturulmasın da geçenlerin günün sonunda anlatacakları bir anı olsun.


Biraz endüstriyel detaylar da eklenebilir. Mutlaka bir sanatçı veya tasarımcının elinden çıkması gerekmiyor. İki ucu bir araya getirip bir tarafı kendi etrafında döndüren herhangi birinin yapabileceği birkaç eşya olsun profesyonel bit inşaatın yanı başında.

Önümüzdeki günlerde fikir biriktirilecek, tasarım yapılacak, ürün araştırılacak konu belli oldu sanırım. Yeni bir Pinterest panosu oluşuyor. 😎

COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye