Yatak odası yerleşim alternatifi.

20.01.2020 Yaptığımız görüşmede, televizyon ünitesini salonun ortasına almak için cepheye bakan yatak odasının kapısının cepheye daha yakın olacak şekilde alternatif plan çalışalım demiştik. Alternatif yerleşimleri yüklüyorum.

Birinci resimde mevcut yerleşimi görüyorsunuz. Dolabın yerini değiştirince kapı ve pencere sebebiyle 320cm genişlikten 175cm'ye kadar düşüyor. Bu nedenle dolabın yerini sabit tutarak yerleşim planlarını çalıştık.


İkinci resimde gördüğünüz gibi başucunun kapının karşısındaki duvara geçmesi, yatak kenarlarında çok dar geçişler kalmasına sebep oluyor. Dolabın kullanımı sırasında sorun yaratabilir.


Üçüncü resimde gördüğünüz yerleşimde ise yatağı, duvar tarafında 55cm geçiş mesafesi kalacak şekilde yerleştirdiğimizde kapıdan 95cm uzaklıkta oluyor. Geçiş için uygun ancak başucu için yer kalmıyor. Baş ucu olmadan yatak yerleştirilebilir.


Dördüncü alternatifte ise bir önceki yerleşimde kapı başucu konacak kadar içeri çekilebilir. Bu sayede televizyon için ayrılan yerle birlikte yatağın başucunda kullanılabilir bir yer kalıyor. Bu alternatif ilk yaptığımız yerleşimden sonra bize en uygun gelen oldu.


Bu yazının altına yorumlarınızı rica ederiz.

COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye