Kordelya Park Evleri

2017 │ Kemalpaşa, İzmir

Şehrin biraz dışında, komşusu olduğu ana yol sayesinde ise kısa zamanda şehre ulaşma olanağına sahip bir arazide kurulan modern yaşamın getirdiği tüm olanakların yeşille iç içe ​yaşanması hayaliyle tasarlanan proje, her odasından çim alana çıkmanın rahatlığının yaşanması için tek katlı olarak tasarlandı. 

Şehir merkezinin dışında kurulacak hayatlar için en büyük lüks, bahçe ile iç içe kurgulanması. Bu nedenle tek katlı yirmi adet bağımsız bölümden oluşan sitede yapılar arası en az on metre olarak düşünüldü. Bir yandan kişisel hayatın mahremiyetinin korunması hedeflenirken, bir yandan da evin etrafındaki çimenlerde zaman geçirebilmek için gerekli açıklıklar oluşturuldu.

Yaşamın geçtiği salon ve açık mutfak alanlarının önünde bulunan geniş teras, formdan gelen saçağın altında hava şartlarından korunan bir yaşam alanı oluşturulmuştur. Teras alanının hemen yanında ise salonun önüne yerleştirilen zeytin ağaçları, dört mevsim iç mekanda geçen zamanlarda büyük camların ardından yeşilin yaşanması planlandı.

 Galeri 

 

 Kısa kısa 

 

COPYRIGHT © 2018 @ İzmir / Türkiye